Ako používať tuhý šampón a aké sú jeho výhody?

| |

V súčasnosti sú vyrábané tuhé šampóny, ktoré si mimoriadne ekologické. V prípade, že ste tento čisto prírodný produkt ešte nevyskúšali, rozhodne by ste tomu mali dať šancu. Tuhý šampón si s určitosťou obľúbite, a to najmä pre jeho benefity, ktoré prináša.

Je rozdiel medzi tuhým a tekutým šampónom?

Pravdepodobne ste sa už neraz opýtali otázku, aký je rozdiel medzi bio tuhým šampónom na vlasy a tým tekutým. Vo všeobecnosti platí, že ide o tuhú alternatívu tekutého šampónu. To znamená, že prírodný tuhý šampón rozhodne nie je ukrátený o biologicky aktívne látky, práve naopak. Tento produkt vyniká svojím organickým zložením. 

Tuhý šampón pre citlivú pokožku hlavy

Pri začiatku jeho používania sa na prvý pohľad môže zdať nevhodný. Dôvodom je, že vlasy sa zbavujú chémie, ktorá pochádza najmä z klasických šampónov používaných predtým. Organický tuhý šampón, alebo inak povedané bio mydlo na vlasy dokonca aj pení rovnako ako tekutý šampón.

Ako tuhý šampón používať?

Používanie prírodného tuhého šampónu  je maximálne jednoduché. Ako by ste mali postupovať pri nanášaní bio tuhého šampónu?

Tuhý šampón a mydlo 2 v 1
  • Vlasy opláchnite vlažnou vodou
  • Tak, ako pri tekutom šampóne, aj prírodný tuhý šampón si napeňte v rukách
  • Naneste po celej dĺžke vlasov
  • Penu nechajte pôsobiť niekoľko minút
  • Následne bio tuhý šampón opláchnite vodou

Ako sami vidíte, postup je veľmi jednoduchý. Prírodný tuhý šampón je vhodný aj na mastné vlasy, pri čom sa pri pravidelnom užívaní redukuje vzniknutá mastnota na pokožke hlavy. Umývanie vlasov mydlom vám zaručí perfektné prečistenie vlasov, až k ich korienkom. 

Dokonca, existujú bio tuhé šampóny, ktoré sú vyrobené v kombinácii s holiacou penou. Šampón a holiacu penu 2 v 1 jednoducho  napeníte v rukách a nanesiete na pokožku tela. Následne môžete začať s oholením konkrétnej časti tela, a následne  opláchnutím vlažnou vodou.

Tuhý šampón EASY PEASY

Výhody tuhých šampónov

Prírodné tuhé šampóny a mydlá na vlasy vynikajú svojimi benefitmi. Vlasy sú pri dlhodobom používaní pevnejšie a zdravšie. Vďaka týmto produktom sa tiež redukuje výskyt ekzémov, svrbenia a kožných problémov. Tuhé šampóny vám tak zaručia aj rýchlejší rast vlasov. Praktickou výhodou tuhých šampónov je, že sú omnoho skladnejšie a ekologickejšie oproti tekutým, keďže nepotrebujú plastový obal. 

Previous

8 tipov, ako odstrániť vodný kameň z WC

Krtko na odpad – ktorý je ten najlepší?

Next