Je coca-cola na upchatý odtok dobrým riešením ?

| |

Dokáže coca-cola vyčistiť odtok ?

“Už znovu máme upchatý odtok !” – to je veta, ktorá zaznie niekoľkokrát v každej jednej domácnosti. Ihneď siahnete po chemickom prípravku, ktorý zaručuje, že vás upchatého odtoku zbaví navždy. No opak je pravdou. Upchatý odtok sa objavuje znovu a znovu…

Coca cola na upchaty odtok

Predtým, ako siahnete po drahých chemických prípravkoch, skúste sa pozrieť do chladničky, a siahnuť po lacnejšej alternatíve – coca –  cola. Coca – cola vďaka jej zloženiu pôsobí podobne, ako agresívny chemický prípravok a vyrieši váš upchatý odtok a dočasne upchaté potrubie behom niekoľkých minút. 

Coca cola na upchatý odtok – prečo to funguje ?

Coca-cola, tak ako iné sýtené nápoje obsahuje v sebe kyselinu fosforečnú. V coca-cole hrá veľmi dôležitú úlohu, pretože zabraňuje množeniu baktérií a plesní. Znie to hrozivo, avšak kyselina fosforečná v takom množstve v akom sa nachádza v sýtených nápojoch v primeranom množstve neublíži ľudskému organizmu. Vďaka tejto ingrediencií, ktorá sa nachádza v coca-cole je možné ju použiť ako “núdzový” čistič upchatého odpadu.

Ako postupovať s coca-colou pri upchatom odtoku ?

  1. Nechať 2-litrovú fľašu coca-coly aby klesla na izbovú teplotu
  2. Nalejte coca – colu do upchatého odtoku a nepúšťajte vodu aspoň 1 – 2 hodiny
  3. Po uplynutí 1 – 2 hodín nalejte do odtoku vodu z kanvice  čakajte
  4. Pustite vodu, ak voda stále klesá veľmi pomaly opakujte proces

Čo robiť ak coca-cola na upchatý odtok nepomáha ?

Už ste minuli 3 fľašu coca-coly na upchatý odtok a voda stále neodteká ? Obráťte sa na majstrov z  inštalatérskej firmy, ktorá vďaka špeciálnym prístrojom, ktoré pri svojej práci využívajú vyriešia upchatý odtok raz – dva vďaka krtkovaniu. Poradia vám, ako udržať vaše potrubie čisté aby sa predišlo upchávaniu odtokov.

Previous

Odpadové PVC rúry rozmery

Časté chemické čistenie potrubia spôsobuje vážne problémy

Next