Prečo si vybrať práve walk-in sprchový kút?

| |

Moderný prvok interiérového dizajnu – walk-in sprchový kút – vám ponúka možnosť prispôsobiť si kúpeľňu úplne na mieru. Okrem vzhľadu má aj mnoho praktických výhod, ako je bezbariérovosť alebo jednoduchá údržba.

Aký je rozdiel medzi walk-in a bežným sprchovým kútom?

Hlavným rozdielom je, že ide o sprchový kút bez vaničky, ktorý má sprchovú zástenu, teda sklenenú stenu, ktorá ho oddeľuje od zvyšku miestnosti. Tá môže byť pevná alebo posuvná. Pôsobí elegantne, vzdušne a jednoducho sa udržiava.

Prečo si vybrať práve walk-in sprchový kút?

Aquas.sk | Walk In sprchový kút

Benefity walk-in sprchovacieho kúta:

  1. Prispôsobí sa vášmu priestoru – keďže ide o sprchový kút bez dverí, ktorého základom je sprchová zástena, môžete si ho postaviť kdekoľvek, kde viete zabezpečiť odtok vody. Moderným interiérom svedčí napríklad prepojenie spálne a sprchového walk-in kúta, elegantne však vyzerá aj v kúpeľni.
  2. Pohodlné riešenie – veľkou výhodou je bezbariérovosť – zatiaľ čo sprchový kút s vaničkou nie je možné pokladať za bezbariérový, pretože pri vstupe doňho je potrebné prekračovať okraj vaničky, walk-in sprchový kút je prístupný aj osobám so zdravotným znevýhodnením alebo seniorom – vojdete doňho pohodlne dokonca aj s invalidným vozíčkom alebo barlami. Stačí ho doplniť o stoličku na sprchovanie a ideálna bezbariérová sprcha je na svete. Pohodlný vstup zaručuje aj to, že tento sprchový kút nemá dvere.
  3. Jednoduchá údržba a čistenie – pri upratovaní je dôležité iba zotrieť podlahu ako vo zvyšku kúpeľne a vyčistiť sprchovú zástenu, ktorá je vyrobená väčšinou zo skla alebo zo špeciálneho plastu.
  4. Moderný a udržateľný dizajn – vďaka jednoduchému dizajnu vynikne obklad kúpeľne a sprchovací kút pôsobí veľmi vzdušne. Nenarúša celkový dojem z kúpeľne a ako bolo spomenuté, môže sa stať aj súčasťou spálne.
  5. Hodí sa aj do malých kúpeľní – nemusíte totiž počítať s priestorom na otváranie a zatváranie dverí sprchového kútu, keďže žiadne nemá. 

Na čo musíte myslieť pri výbere walk-in sprchového kúta?

Aby ste si mohli naplno užívať výhody walk-in sprchovacieho kúta, myslite pri jeho plánovaní na:

  • správny odtokový systém – sklon musí byť taký, aby voda rýchlo odtekala a nezaplavovala kúpeľňu a zároveň taký, aby sa vám príliš nekĺzali nohy,
  • dostatočné vetranie miestnosti – na to však musíte myslieť pri všetkých druhoch spŕch,
  • voľbu medzi vaničkou a odtokovým žliabkom.
Previous

Ako funguje výkup nehnuteľnosti

Čo robiť s upchatým odtokom?

Next