Ako funguje výkup nehnuteľnosti

| |

Výkup nehnuteľnosti je rýchly predaj nehnuteľnosti, pri ktorom spoločnosť zaoberajúca sa výkupom nehnuteľností zaplatí dlhy, vyrieši administratívne povinnosti a diskrétne predá váš dom alebo byt. Všetko prebieha pod dohľadom advokáta a zvyčajne dostanete peniaze už do dvoch dní.

Kedy sa takýto spôsob predaja nehnuteľnosti využíva?

Výkup nehnuteľnosti je veľmi rýchly predaj, ktorý vám zaručí rýchly prístup k peniazom alebo rýchle splatenie dlhov. Využívajú ho ľudia, ktorým sa náhle zmenila životná situácia veľmi dramatickým spôsobom, napríklad po rozvode, alebo v prípade, že je na majetok osoby uvalená exekúcia. 

NestorCapital.sk | Ako funguje výkup nehnuteľnosti

zdroj obrázku: freepik.com

Postup pri výkupe nehnuteľnosti

Ako vo všetkom, aj v tomto procese platí, že je individuálny pre každú nehnuteľnosť, vo všeobecnosti však môžeme povedať, že prebieha v nasledujúcich krokoch:

  1. Výber a kontaktovanie spoločnosti, ktorá sa špecializuje na výkup nehnuteľnosti – pri výbere spoločnosti si dávajte pozor na podvodníkov a požadujte o spoločnosti čo najviac informácií a dokladov informujúcich o ich legitímnosti.
  2. Obhliadka nehnuteľnosti a bližší rozbor požiadaviek klienta – v tomto kroku je potrebné spoločnosť zameranú na výkup bytov a výkup domov informovať o type nehnuteľnosti, dôvodoch výkupu a priznať všetky svoje dlhy a problémy, ktoré túto situáciu ovplyvňujú.
  3. Ocenenie nehnuteľnosti – odborníci rýchlo ocenia nehnuteľnosť a oznámia vám sumu, ktorú by ste mohli za svoj byt alebo dom získať.
  4. Oboznámenie klienta so situáciou a dohoda na ďalšom postupe – ďalší postup závisí od toho, či je nehnuteľnosť zadĺžená, máte nesplatenú hypotéku, alebo je vo vašom osobnom vlastníctve.
  5. Príprava a podpisovanie zmluvy, vyplatenie dohodnutej finančnej čiastky – posledný krok prebieha približne o 48 hodín po začatí procesu odkúpenia nehnuteľnosti.

Pri snahe získať rýchlo peniaze výkupom nehnuteľností sa snažte vyhnúť ešte väčším problémom. Dôkladne si overte spoločnosť vykupujúcu vašu nehnuteľnosť, pretože podvodníci vás môžu ešte viac zadĺžiť. 

Previous

Rady a tipy pri výbere sauny

Prečo si vybrať práve walk-in sprchový kút?

Next