Aj drobný únik vody vás môže stáť stovky eur

| |

V čase neúprosnej inflácie a nárastu cien všetci hľadáme spôsoby, ako ušetriť. Vedeli ste, že aj drobný únik vody v domácnosti vás môže obraťerá o stovky eur ročne? 

Čo môže spôsobovať únik vody v domácnosti?

  • Kvapkajúce kohútiky – najpravdepodobnejšou príčinou takéhoto úniku vodu je zlé tesnenie vodovodných batérií.
  • Pretekajúci záchod – nedostatočné tesnenie môže byť aj na toalete, kde však môže byť aj iný problém v nádrži, napríklad nefunkčný balónik, ktorý označuje hladinu vody v nádrži.
  • Poškodené potrubie na ťažko dostupnom mieste – voda môže unikať aj cez malé praskliny v potrubí v stene, v pivniciach alebo pod zemou na záhrade.

Ako predísť úniku vody?

Únik vody - vodoinštalatér

zdroj obrázku: freepik.com

Tomuto problému by sme sa všetci radi vyhli a dobrou správou je, že to je možné. Stačí dodržať tri zásady – vybudovať kvalitné potrubie, rýchlo lokalizovať úniky v potrubí a pravidelne ho monitorovať. 

  • Kvalitná vodoinštalácia – prevencia je základ. Preto nechajte inštaláciu vodovodného potrubia na skúsených profesionálov. 
  • Pravidelná kontrola potrubia – profesionálni inštalatéri dokážu skontrolovať celé potrubie pomocou špecializovanej kamery. Monitoring by ste potrubiu mali dopriať aspoň raz ročne. 
  • Opatrenia počas zimného obdobia – počas zimy môže dôjsť k zmrazeniu vody v potrubí a tak môže potrubie prasknúť. Pri pravidelnom používaní sa to zvyčajne nestáva, opatrenia sú dôležité najmä v neobývaných domoch alebo ak sa vyberiete na dlhšiu zimnú dovolenku.

Ako postupovať pri úniku vody?

Pokiaľ vás trápi kvapkajúci kohútik, môžete ho opraviť sami jednoduchou výmenou tesnenia. Pri prasknutom potrubí budete potrebovať odbornú pomoc vodoinštalatérov, ktorí dokážu únik vody rýchlo lokalizovať a problém vyriešiť. Oprava potrubia s modernými kamerovými systémami zaručí presnú detekciu problému, ktorý zvládnu opraviť bez toho, aby ste doma potrebovali absolvovať veľkú rekonštrukciu.

Previous

Keramické umývadlá na dosku

5 tipov ako vytvoriť úspešnú reštauráciu

Next