Keramické umývadlá na dosku

| |

Umývadlo je dominantou kúpeľne a udáva jej atmosféru. Moderným trendom je umývadlo na doske, preto túto možnosť môžete zvážiť pri rekonštrukcie kúpeľne.

Aký je rozdiel medzi umývadlami na dosku a zapustenými umývadlami?

Zapustené umývadlo je navonok súčasťou nábytku, pretože plynule zapadá do skrinky pod umývadlo. Ponúka estetickú výhodu pretože skrýva sifón, čo však vedie k tomu, že v skrinke pod ním musíte kreatívne využiť úložný priestor. Hovoríme mu aj vstavané umývadlo. Umývadlo na dosku s otvorom na batériu pôsobí minimalisticky akoby bolo voľne položené na drevenej polici a pod doskou zvyčajne býva vzdušný priestor. Batéria prechádza cez dosku a zvýrazňuje moderný dizajn tohto kúpeľňového prvku.

Výhody umývadiel na dosku

Jednoduché čistenie a údržba

Doska je špeciálne upravená, aby jej neškodila vlhkosť a mokré stopy, ktoré vznikajú pri bežnom používaní kúpeľne. Na čistenie je ľahko prístupná aj batéria a sifón.

Pohodlné využívanie

Šírku, ale aj výšku dosky si môžete prispôsobiť úplne na mieru vašim potrebám. To je výhodou napríklad pre vyšších alebo nižších ľudí. 

Aquas.sk | Keramické umývadlá na dosku

zdroj obrázku: freepik.com

Veľký výber dosiek z rôznych materiálov

Materiál dosky môžete prispôsobiť vzhľadu svojej vysnívanej kúpeľne a využiť aj jeho rôzne vlastnosti. Všetky dosky pod umývadlo sú však odolné vode a kozmetické prípavky na nich nezanechávajú trvalé škvrny.

Modernosť a udržateľnosť

Málokedy sa stáva, že trendové veci sú zároveň nadčasovými prvkami interiérového dizajnu. Umývadlo na doske je moderným trendom, ktorý odolá vplyvu času a pôsobí veľmi čisto, minimalisticky.

Prispôsobí sa vašej kúpeľni

Pri výrobe na mieru je možné vyrobiť dosku pod umývadlo, ktorá dokonale zapadne do priestoru vašej kúpeľne svojou šírkou, hĺbkou, výrezmi na prípadné nerovnosti na stene a výškou.

Ako vyberať dosku a umývadlo?

Umývadlo si môžete vybrať podľa svojho vkusu – v súčasnosti existuje mnoho tvarov, od minimalistických štvorcových, až po organickejší zaoblený dizajn. Pri doske je potrebné myslieť na materiál, ktorý sa svojim vzhľadom hodí do kúpeľne, ale aj na jednoduchosť jeho opracovania, ak bude napríklad potrebné upravovať dosku podľa výklenkov na stene alebo impregnovať ju špeciálnymi prostriedkami. Preto zvážte túto možnosť pri rekonštrukcií vašej kúpeľne, keďže dosku vám môžu odborníci vyrobiť na mieru.

Previous

Ako predať dom zaťažený exekúciou?

Aj drobný únik vody vás môže stáť stovky eur

Next