Ako vyčistiť upchatý odtok vo vani?

| |

Upchatý odtok je pomerne častým problémom mnohých domácnosti. Ak ho však začnete riešiť ihneď, ako to spozorujete, máte možnosť tomu jednoduchým spôsobom predísť. To, ako vyčistiť upchatý odtok vo vani sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Kedy je potrebné čistenie odtoku vo vani?

V prípade, že sa sprchujete a cítite, že voda odteká pomalšie alebo neodteká vôbec, je správny čas na čistenie odtoku. Dôvodov, prečo vzniká upchatý odtok vo vani je naozaj veľa. Vo väčšine prípadov sú na vine vlasy alebo chlpy, ktoré sa usádzajú v odtoku. Pri jeho upchatí vo vani môžete cítiť zápach, vidieť neodtekajúcu vodu alebo bublanie.

Ak chcete predísť upchatému odtoku v kúpeľni, zaobstarajte si sitko v rozmeroch výlevky, ktoré bude zachytávať vlasy, chlpy a iné nečistoty. Nezabudnite ho však pravidelne čistiť. Tento produkt stojí pár eur a rozhodne sa vám do neho oplatí investovať. V niektorých prípadoch však nepomôže ani sitko a preto budete musieť urobiť niečo viac.

Chemické čistenie potrubia

Ako vyčistiť upchatý odtok vo vani?

Čo na upchatý odtok? Aj vás trápi tento problém? Nie ste sami. Na vyčistenie upchatého odtoku môžete použiť mechanické alebo chemické metódy. Prvou pomocou môže byť coca cola alebo môžete vyskúšať sódu bikarbónu a ocot. Ako na to si môžete pozrieť tu.

Ak nepomôžu domáce recepty odporúčame siahnuť po chemických prostriedkoch určených na upchatý odtok. Nám sa osvečili napríklad Sifo alebo Savo či iné prípravky s obsahom lúhu alebo hydroxidu sodného. Nezabúdajte na ochranné pomôcky, keďže tieto chemické prostriedky sú častokrát agresívne.

Vyskúšali ste chemické prostriedky, no nezabrali? Je potrebné si nasadiť rukavice. Najskôr skúste odmontovať sifón, ak je upchatý dôkladne ho vyčistite, namontujte späť a skúste či je odtok stále upchatý. 

V prípade, že čistenie sifónu nepomohlo a odtok je stále upchatý, budete potrebovať krtkovanie. Krtkovanie môžete skúsiť aj sami, no odporúčame vám osloviť firmu na profesionálne krtkovanie. Najmä v prípade, ak s krtkovaním nemáte žiadne skúsenosti. Inštalatéri z osvedčenej firmy vám odtok vyčistia raz – dva a vy sa tak jednoducho vyhnete špinavej práci.

Na svojpomocné krtkovanie, budete potrebovať krtkovaciu pružinu. Zaveďte ju niekoľko desiatok centimetrov do potrubia a začnite nou točiť pričom ju postupne zavádzajte hlbšie do potrubia. Krtkovanie odpadu nie je nič príjemné, no je to najúčinnejšia metóda na uvoľnenie upchatého odtoku.

Dúfame že vám naše rady pomohli a problém s upchatým potrubím ste už vyriešili. 

Previous

Najlepšie krtkovanie Bratislava

Stresová inkontinencia nie je len zo stresu. Ako ju liečiť?

Next